fbpx

„Baltijos miškai 2018“ ruošiasi naujam startui

„Enax“ interviu
2016-05-01
Artėja „Baltijos miškai 2018“
2018-02-26
 
Ligita Juodvalkienė

Gegužės 10–12 d. Girionyse vyksiančią tarptautinę miškininkystės parodą „Baltijos miškai 2018“ dalyviai ir lankytojai jau laiko tradicine. Įvairių prekių ženklų technikos gamintojai ir pardavėjai, kaskart pasiūlantys vis inovatyvesnių modelių, ypač vertina sudaromas sąlygas parodoje pademonstruoti technines veikiančių įrenginių galimybes.

 

„Baltijos miškai“ – tiesiog būtinybė

Vienintelis lietuviškų medienvežių gamintojas Lietuvoje – UAB „Palfinger Lietuva“. Įmonė projektuoja, gamina, montuoja sunkvežimių antstatus, montuoja ir prekiauja hidrauliniais kėlimo įrenginiais. Lietuvoje kasmet parduodama apie 15–20 lietuviškų medienvežių. Nuo 2004 m. veikianti įmonė nuolat ieško naujų rinkų. Keliolika metų prekiaujanti savo gaminiais Lietuvoje, Baltarusijoje, Latvijoje, šiemet planuoja rinką išplėsti Skandinavijos šalyse.

Įmonės komercijos direktorius Virgilijus Lapėnas teigia labai puikiai suprantantis tarptautinės parodos „Baltijos miškai“ svarbą ir dalyvavimo joje reikšmę. UAB „Palfinger Lietuva“ yra nuolatinis šios parodos dalyvis.

„Džiaugiamės, kad mūsų šalyje vyksta paroda „Baltijos miškai“. Mums ji tiesiog gyvybiškai būtina. Visuomet užimame didžiausią plotą savo ekspozicijai. Pastebėjome, kad parodoje domimasi mūsų produkcija, po jos paprastai gerokai padidėja pirkimai“, – V. Lapėnas džiaugėsi, kad pirkėjai, palyginę įvairių gamintojų technikos parametrus, nesunkiai įvertina jų gaminamos produkcijos pranašumus.

Be jokios abejonės, ir šiemet UAB „Palfinger Lietuva“ dalyvaus parodoje „Baltijos miškai 2018“. Pasak pašnekovo, daugiausia jų įmonėje gaminamų medienvežių įsigyja privačios įmonės, taigi urėdijų pertvarka visiškai jų negąsdina, juolab kad jau dabar pastebimas privataus sektoriaus sujudimas šioje srityje.

„Paroda „Baltijos miškai“ turėtų išlaikyti savo geografinę padėtį. Kauno rajonas, Girionys, kur paskutinius kartus vyko, – geografiškai labai patogi vieta. Gal dar reikėtų pritraukti daugiau parodos lankytojų ir žiūrovų iš kaimyninių šalių – Baltarusijos, Latvijos, Lenkijos, pavyzdžiui, kad ir iš regiono iki Varšuvos. Reikėtų daugiau reklamos tose šalyse. Manau, kad tie, kuriems įdomu ir aktualu, nedvejodami atvyktų“, – svarstė pašnekovas.

 

Reikliam pirkėjui – platesnis spektras

Dvidešimt penkerius metus veikianti įmonė UAB „DOJUS agro“ priklauso DOJUS įmonių grupei, kuri plėtoja savo veiklą ne tik Lietuvoje, bet ir Latvijoje, Rusijos Kaliningrado srityje bei Baltarusijoje. Didžiausias įmonės atstovaujamas gamintojas yra „John Deere“. Šio gamintojo technika naudojama žemės ūkyje, miškų ir komunaliniuose ūkiuose.

„Didžiausią patirtį turime žemės ūkio sektoriuje, bet ne vienus metus dirbame ir su miškų sektoriumi. Be „John Deere“, dar atstovaujame tokiems prekių ženklams, kaip „Kuhn“, „Western Fabrication“, BMF, „Femac“, „Pezzolato“ ir kt., kurie gamina miškų sektoriui skirtą techniką“, – taip savo įmonę pristatė UAB „DOJUS agro“ rinkodaros vadovė Kristina Makūnienė.

Ji teigė, jog didžiausią dalį pirkėjų, besidominčių miško darbams tinkama technika, sudaro privačių miškų savininkai.

Įmonė miško techniką parduoda daugiau nei septynerius metus. Pasak pašnekovės, per šį laiką vartotojų poreikiai keitėsi. „Kaip ir visuose sektoriuose, taip ir miškų, klientai metams bėgant tampa vis reiklesni. Kadangi technika yra sąlyginai brangi, tad norima, kad ji dirbtų visu šimtu procentų, būtų puikus servisas. Aišku, visais laikais populiarūs miško traktoriai. Jiems klientai yra itin reiklūs, nes šioms miškuose dirbančioms mašinoms tenka kur kas didesnės apkrovos nei dirbant žemės ūkio darbus“, – pasakojo K. Makūnienė.

Įsigydami medkirtes, priekabas, malkų skaldykles, medienos atliekų smulkintuvus vartotojai ne mažiau reiklesni. „Žiūrima, kad mašinos būtų kuo našesnės, nes miškų sektoriuje jau pastebimas darbo žmonių trūkumas. Tad didesnį poreikį turi našesnės mašinos, galinčios pakeisti žmones“, – tendencijas apibūdino „DOJUS agro“ rinkodaros vadovė.

Ieškodami naujų rinkų įmonės vadovai išnaudoja galimybę parodose pristatyti savo produktus, naujas technologijas, padedančias optimaliau išnaudoti mašinas ir efektyviau dirbti, pareklamuoti savo atliekamas paslaugas.

„Parodoje „Baltijos miškai“ dalyvavome ne vienus metus. Vienas iš pagrindinių jos privalumų yra tas, kad tai nėra statiška paroda. Joje galima dalyviams pademonstruoti, o lankytojams pamatyti miško techniką darbiniame procese. Miškavežių, miško kirtimo mašinų, medienos smulkintuvų ir kitos miško technikos demonstracijų kiekvieną dieną neišvysi. Tad norint pamatyti šias mašinas gyvai ar išbandyti jas pačiam ši paroda – tinkama vieta“, – apie parodos „Baltijos miškai“ reikšmę sakė K. Makūnienė. Ji taip pat pastebėjo, kad, be technikos demonstracijų, labai svarbu ir edukacinė programa, kurios parodoje jai norėtųsi daugiau.

 
 

Susidomėjimas neslopo

Pasak parodos rengėjų, pernai padarius planuotą parodos rengimo pertrauką susidomėjimas renginiu tarp miškininkystės sektoriuje veikiančių bendrovių neslopo – nuolat buvo teiraujamasi, kada bus rengiama paroda „Baltijos miškai“. Pradėta valstybinių miškų valdymo pertvarka sujaukė įprastą šio sektoriaus gyvenimą, ypač praėjusiais metais, tačiau pradėjus kurti vieną Valstybinių miškų urėdijos įmonę padėtis pradeda aiškėti ir vėl aktyviau ima reikštis privataus verslo bendrovės. Pasak verslininko Kęstučio Kuoro, vėl atsiranda didelės galimybės privačiam verslui sparčiai plėtotis ir teikti žmonėms naujus produktus, paslaugas ir technologijas. Šių metų parodoje „Baltijos miškai“ K. Kuoras planuoja pristatyti trijų savo bendrovių – „Medeinės parkai“, „Geokupolai“ ir „Ūkas marine“ – gaminius. Verslininko teigimu, pirmiausia būtina plėsti požiūrį į mišką ir aiškiai suprasti, kas tai yra. Jo įsitikinimu, mišką galima suprasti mažų mažiausiai dvejopai. „Miškas kaip koks daržas ir miškas kaip ekosistema, kaip draustinis. Miškas kaip medžiai, kaip medienos išteklius gali būti užaugintas ir per porą dešimčių metų. Kai kurių rūšių Lietuvoje galintys augti medžiai per dešimt metų pasiekia dvidešimt ar trisdešimt centimetrų apimtį. Greitai augdamos tos medžių rūšys nereikalauja ypatingos priežiūros ir sparčiai priaugina daug medienos bei sukaupia daug saulės energijos. Tai leidžia pagaminti daug biokuro, įvairių medinių daiktų ir, esant norui, net visą šiandieninio žmogaus buitį paversti medine. Pasaulyje tai labai populiarėja, manau, kad tai būtų visiškai priimtina ir Lietuvos gyventojams. O paroda „Baltijos miškai“ kaip tik ir leidžia visas tas miškininkystės bei medienos pramonės inovacijas pristatyti plačiajai visuomenei“, – sakė K. Kuoras.

//]]>