„Baltijos miškai“ – puiki galimybė pristatyti inovacijas

Kad suomiai pas mus važiuotų
2016-01-02
Pasiruošimas parodai „Baltijos miškai 2016“
2016-02-29
 

Įgijusi patirties ir išaugusi kokybiškai bei kiekybiškai tarptautinė paroda „Baltijos miškai“, jos dalyvių teigimu, puiki galimybė pristatyti naujausią miškų ūkio techniką ir kitas inovacijas rinkai. Be to, miškininkų sambūryje aptariamos sektoriaus aktualijos, pasidalijama patirtimi, pasidžiaugiama laimėjimais. Ką naujo ketina pademonstruoti gegužės 19–21 d. Pakaunėje, Girionyse vyksiančioje parodoje ir ko iš jos tikimasi, žurnalui „Miškai“ pakomentavo keletas šio renginio dalyvių.

Kompanijos „Intrac“ atstovė UAB „Intrac Lietuva“ parodoje „Baltijos miškai“ dalyvauja jau ne pirmą kartą. „Intrac“ atstovauja pasaulyje pirmaujančiai miško įrengimų kūrimo, gamybos ir platinimo įmonei „John Deere“, kurios mašinos eksploatuojamos daugiau nei 80-yje šalių.

„Šiemet planuojame pristatyti naujausios kartos vadinamos G serijos medkirtę „John Deere“ 1270G. Tai tikrai labai inovatyvi, didelio produktyvumo miško kirtimo mašina ir naujiena Baltijos šalyse. Pirmąkart Škotijoje ji buvo pademonstruota tik praėjusių metų spalį ir faktiškai yra naujausias produktas visoje Europos rinkoje. Mes modelį iš gamintojo gavome parodai ir galėsime parodyti, kaip mašina atrodo ir kaip veikia“,- pasakojo UAB „Intrac Lietuva“ direktorius Rimantas Damkauskas. Pasak jo, pagrindinis tikslas, kad moderni medkirtė sudomintų miško ruošos atstovus ir galėtų įeiti į Lietuvos rinką. „John Deere“ 1270G kombainas yra galingesnis nei jo pirmtakas, tačiau naudoja žymiai mažiau kuro, labai lanksčiai prisitaiko prie reljefo, ergonomiška kabina patogi operatoriui.

Specializuotos parodos, R. Damausko nuomone, yra reikalingos. Jis tikisi, kad jau antrus metus Girionyse vyksianti paroda pritrauks daugiau lankytojų nei pernai.

UAB „Scania Lietuva“ parodoje „Baltijos miškai“ dalyvaus jau ketvirtą kartą. Bendrovės prekybos direktorius Kęstutis Bacevičius sakė, kad kaip ir ankstesniais metais, jie pristatys „Scania“ gaminamas miškavežių važiuokles su UAB „Enax“ įmonėje sumontuotais miškavežių antstatais. Šiemet bus demonstruojamas miškavežis „Scania“ G 450 CB 6x4 su labai aukšta važiuokle – tai technika medienai iš miško išvežti.

„Mūsų tikslas - prisistatyti Lietuvos įmonėms, kurios užsiima miško pervežimu, o į tarptautinę rinką nesiorientuojame. Parodoje “Baltijos miškai” nuolat dalyvaujame, nes tai yra vienintelis metinis renginys Lietuvoje, kurio specifika iš dalies atitinka mūsų įmonės veiklos pobūdį, susijusį su miško pramone“,- kalbėjo K. Bacevičius.

Nuolat „Baltijos miškuose“ dalyvaujančios UAB „Silberauto“ direktorius Rimantas Stankevičius tikina, kad jo įspūdžiai apie parodą geri: daug dalyvių, daug interesantų. Palyginti buvusią ekspozicijų vietą Ukmergės rajone su dabartine Girionyse, pranašumas - pastarosios naudai, nes eksponatai neišmėtyti po didelį plotą, labiau koncentruoti pagal temas ir paskirtį.

„Kodėl pirmenybę teikiame “Baltijoms miškams”, o ne kokiam kitam panašaus pobūdžio renginiui Lietuvoje? Mūsų atstovaujamas produktas „Mercedes - Benz“ yra pageidaujamas ir užsitarnavęs gerą vardą, jis puošia įvairius renginius šalyje, bet “Baltijos miškai” itin organizuoti, didesnis išankstinis pasiruošimas, daugiau dėmesio skiriama eksponentams“,- privalumus vardijo UAB „Silberauto“ vadovas.

Moderniausia „Mercedes – Benz“ technika jau dirba Lietuvos miškuose. Pavyzdžiui, Valkininkų miškų urėdija iš UAB „Siberauto“ nusipirko pirmąjį į Lietuvą atvežtą 330/449 kW/AG galios „Mercedes-Benz Arocs“ 2645 LS krovininį automobilį bei iš UAB „ENAX“ specialiai biriems produktams skirtą puspriekabę su judančia grindų sistema. Minėta galinga mašina iš urėdijos gabena biokurą į biokatilines.

UAB „DOJUS agro“ - lietuviško kapitalo įmonė, sėkmingai dirbanti daugiau nei du dešimtmečius. Pagrindinė jos veikla - žemės ūkio technikos, atsarginių dalių prekyba ir techninis aptarnavimas, taip pat specializuotos miško technikos tiekimas.

Parodoje bendrovė dalyvaus 5-tą kartą. Šiemet ji pristatys „John Deere“ traktorius, pritaikytus dirbti miške, kuriuose sudėtos dugno ir kabinos apsaugos, specialios miško padangos, įdiegta apsukama sėdynė ir dvigubo vairavimo sistema. Taip pat bus pademonstruota „Farma“ miško priekaba su manipuliatoriumi, „Femac“ šlaitinė žoliapjovė, atnaujinto modelio „Pezzolato“ medienos smulkintuvas, „Western Fabrication“ puspriekabės, „ John Deere“ GATOR visureigiai, kuriuos Švedijos miškuose ypač sunkiai prieinamose vietose naudoja urėdai, medžiotojai ir ūkininkai.

„Miškų segmentas mums yra labai svarbus, todėl kasmet didiname produktų asortimentą, kad galėtume patenkinti šio sektoriaus poreikius. Taip, kaip puikiai sugebame būti patikimu partneriu ūkininkams, tokiu siekiame tapti ir miškų sektoriaus klientams. Tam turime platų serviso ir atsarginių dalių tinklą“,- teigė UAB „DOJUS agro“ specializuotos technikos pardavimų vadovas Dmitrijus Asačiovas.

„Šalies mastu specializuotą parodą „Baltijos miškai“ vertiname labai gerai - susirenka nemažai besidominčių žmonių bei įmonių, joje sudaromos sąlygos demonstracijoms, kas naudinga tiek vieniems, tiek kitiems”, - sakė UAB „DOJUS agro“ generalinis direktorius Audrius Kavaliauskas.

Lietuvos automobilių kelių direkcijos atstovai taip pat atvyks į Girionis - parodoje tikimasi išsamiai padiskutuoti su miškininkais apie bendras problemas: laužomus miško kelius, jų tvarkymą ir visuomenės nepasitenkinimą, kad bendromis jėgomis būtų galima rasti būdų, kaip visa tai teisingai sutvarkyti. „Nei kelininkai, nei miškininkai – pavieniui – negali išspręsti šito skaudaus ir įsisenėjusio sopulio. O kartu – turėtų pavykti!“- tikisi Lietuvos automobilių kelių direkcijos direktorius Egidijus Skrodenis.

Angelė Adomaitienė