Lietuvos teritorija

Interviu su „Ginalas“ vadovu Gintu Mocevičium
2016-04-19
„Enax“ interviu
2016-05-01
 

Šiandien Žemės menas yra populiarus tiek Lietuvoje, tiek visame pasaulyje, nors skaičiuoja dar tik ketvirtą gyvavimo dešimtmetį. Galime pasidžiaugti jau tradiciniais tapusiais, tęstiniais renginiais mūsų šalyje: Raudondvario pilies dvaro sodybos parke organizuojamu tarptautiniu žemės meno festivaliu „Land Art”, parodomis Vilniaus bei Klaipėdos Universitetų botanikos soduose.

Žemės menas - būdas „atsigręžti į gamtą“, išreikšti save kuriant trumpaamžius kūrinius, dirbant su natūraliomis gamtinėmis medžiagomis būdingomis tam tikrai vietovei. Kūrybinę ekologišką medžiagą naudojamą darbo procese– tai ką siūlo miškas (nukritusias šakas, lapus, kankorėžius, šaknis, medžio žievę ir visa ką galime rasti miške) pasiskolinsime jam nekenkdami. Visi renginio dalyviai, svečiai bei lankytojai kviečiami kurti kartu. Čia pagrindinis žodis yra KARTU, nes nekeliame sau ypatingų reikalavimų ir neturime pretenzijų į didijį meną.

Parodoje “Baltijos miškai 2016” taip pat bus kviečiami visi renginio dalyviai ir svečiai tiesiog savo rankomis, taip kaip išeina, kaip kam atrodys, pasiūlytoje erdvėje iš įvairių medžiagų kartu sudėlioti savo valstybės kontūrą. Mūsų kuriama “Lietuva” bus įdomi ir svarbu patirtis, kuri įgavusi vienokį ar kitokį pavidalą įsilies į nuostabų vietos gamtovaizdį. Pradžia geužės 19 d. 11.30 val.